V Úpici se dohodli na memorandu o koaliční spolupráci

Po týdenním vyjednávání se v neděli 15. 10. 2018 potkaly vyjednávací týmy volebních stran Žít v Úpici (LES a nezávislí), ANO 2011, Úpičtí patrioti podporovaní TOP 09 a VOLBA PRO MĚSTO.

Na náročném jednání se diskutovaly volební programy všech čtyř zúčastněných stran a společně se hledaly shody napříč programy a také případné sporné body, které by mohly spolupráci mezi jednotlivými subjekty ovlivnit.

Po dvouhodinové diskuzi byly nakonec formulovány základní programové body, které jsou průsečíky jednotlivých volebních programů; k nim pak byla společně navržena i personální garance.

Účastníci jednání se také shodli na textu memoranda o koaliční spolupráci mezi stranami tak, aby bylo zajištěno bezproblémové partnerství do budoucna a nedocházelo k blokování dalších jednání. Sestavená koalice má nyní osm mandátů z celkových třinácti možných v úpickém zastupitelstvu.

Mezi ty nejzásadnější výstupy směrem k veřejnosti lze jednoznačně považovat to, že jediným a společným kandidátem všem čtyř stran na funkci starosty je Petr Hron, který získal nejvíc preferenčních hlasů ze všech kandidátů všech politických uskupení.

Další konkrétní personální návrhy a celé programové prohlášení budou zveřejněny v průběhu týdne.