Lživá kampaň a podraz na voliče v podání Volby pro město v roce 2010

Nejsme příznivci negativních kampaní. Naší prioritou je vést konstruktivní diskuzi o problémech Úpice a hledat jejich řešení. Některé věci nám ale velmi vadí a máme potřebu o nich veřejně promluvit, abychom předešli jejich opakování. Jedná se o nečestný předvolební boj Volby pro město v minulých komunálních volbách.

Lživá kampaň a podraz na voliče v podání Volby pro město v roce 2010

V roce 2010 kandidovala do úpického zastupitelstva nová strana Volba pro město v čele s pány Středou, Holmanem a Pospíšilem. Aby upoutali pozornost voličů, použili negativní kampaň namířenou proti tehdejšímu vedení města. Bohužel ale tato kampaň byla plná lží, polopravd a informací vytržených z kontextu tak, jak se dotyčným kandidátům zrovna hodilo.

Kážou vodu, pijí víno

Jak se později ukázalo, věci, které lídři z VPM ve své kampani neopodstatněně kritizovali, následně v průběhu období, kdy byl pan Holman místostarostou, sami prováděli.

Například klientelismus v podání navýšení částky za služby pana Jiřího Středy a jeho Televize JS při tvorbě programu TV Účko. Částka se v roce 2013 zvýšila o 225.660,- Kč (na celkových 1.118.160,- Kč), ale kvalita a rozsah služeb se fakticky snížil (dnes např. vídáme v TV Účko reprízy starých, již jednou zaplacených pořadů).

Bujará Úpice podle nás neobtěžovala, ale bavila a reprezentovala

Názor pánů z VPM je takový, že Bujará Úpice (dále jen BÚ), která každý rok přilákala do Úpice několik set návštěvníků z širokého okolí, především obtěžovala občany bydlící na náměstí.

Velkou lží, která v jednom z letáků VPM zazněla, pak byla informace o tom, že BÚ byla každoročně dotována z rozpočtu města částkou podobnou té, kterou město inkasuje za pronájem náměstí pro pouť. VPM uvádělo částku 180.000,- Kč.

Pravda je ale taková, že pořadatel BÚ (Lukáš Bárta) žádal o granty stejně jako všichni ostatní. Každoročně tak město podpořilo BÚ částkou 20-25 tis. Kč. Tato informace lze jednoduše dohledat na Městském úřadě.

V roce 2011 se konala BÚ naposledy před klubem Pálenka, přičemž areál festivalu zasahoval částečně i na městský pozemek, za který musel být zaplacen nájem ve výši cca 3000,- Kč. S takovouto „podporou“ kultury se pak vytrácí chuť něco pořádat.

Mimochodem, víte, že Den města, který Město Úpice letos pořádalo, byl financován z rozpočtu Úpice částkou 120.000,- Kč (dle usnesení rady č. 77 z 19. 5.)? Sami si porovnejte náklady a přínos pro Úpici obou akcí.

Známé tváře nejsou zárukou dobré práce pro město a jeho občany

V roce 2010 se pan Jiří Středa, lídr kandidátky Volby pro město, stal vítězem voleb v Úpici s největším počtem preferenčních hlasů. O důvodech jeho kandidatury lze jen spekulovat, ale jeho 50% účast na zasedání zastupitelstva a fakt, že není členem žádného výboru nebo komise, nás nutí přemýšlet o tom, zda mu šlo o dobro Úpice, nebo o něco zcela jiného.

Pana Středy a jeho filmařské práce si vážíme, ale tento krok byl podle nás velkým šlápnutím vedle a dalo by se to i nazvat podrazem na své spoluobčany!

Takto bychom mohli pokračovat i s dalšími tématy, ale raději se budeme i nadále věnovat pouze konstruktivní činnosti a přípravě na náročnou práci v zastupitelstvu města Úpice.

Pro ilustraci ještě přikládáme kopie všech tří letáků VPM z roku 2010. Udělejte si sami obrázek o jejich obsahu a o činech pánů z VPM za poslední 4 roky.

scan15scan14scan13scan12scan11

scan16